„STEAMowe śniadanie” już 18 września w Krakowie

Już 18 września 2024 r. zapraszamy do Wydziału Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (ul. Kawiory 21), gdzie odbędzie się trzecia już odsłona wydarzenia „STEAMowe śniadanie”, organizowane przez Akademię Górniczo Hutniczą, Dell Technologies, Google for Education, ProDatę oraz Sekcję Informatyki Szkolnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie skierowane dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół, którzy poszukują nowoczesnych rozwiązań i technologii w dziedzinie edukacji.

LINK DO REJESTRACJI

Naszym celem jest omówienie innowacyjnych rozwiązań skierowanych dla edukacji, oferowanych przez każdą z organizacji. W trakcie wydarzenia przedstawimy narzędzia, platformy i usługi, które mogą znacząco wzbogacić proces nauczania w Twojej szkole.

Podczas „STEAMowego śniadania” zaprezentujemy, jakie korzyści płyną z wykorzystania nowoczesnych technologii i rozwiązań w kontekście edukacji. Omówimy najnowsze trendy, narzędzia, jak również możliwości ich wdrożenia w szkołach. Pozwoli Ci to na poznanie praktycznych aspektów wprowadzania nowoczesnych technologii do codziennej pracy z uczniami.

Podczas wydarzenia będziesz mieć okazję uczestniczyć w inspirujących prelekcjach i dyskusjach na temat przyszłości polskiego szkolnictwa. To idealna okazja, aby nawiązać kontakty, dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi dyrektorami szkół oraz zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie edukacji.

Ilość miejsc jest limitowana, zatem zachęcamy do jak najszybszej rejestracji, aby zapewnić sobie miejsce na tym wyjątkowym spotkaniu.

Nie przegap okazji, aby dołączyć do tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że dostarczy Ci ono cennych wskazówek i informacji na temat nowoczesnych technologii w edukacji.

Ponadto, mamy zaszczyt poinformować, że podczas wydarzenia nie zabraknie gościa specjalnego, ekspertki znanej w branży edukacyjnej – Zyty Czechowskiej, nauczycielki roku 2019, właścicielki i dyrektorki w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl. Jej obecność dodatkowo wzbogaci program i umożliwi jeszcze ciekawszą wymianę myśli na temat przyszłości edukacji.

Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś i dołącz do nas – wydarzenia, które zapewni Ci wiedzę i praktyczne narzędzia do zastosowania w Twojej szkole. Zarejestruj się teraz!

PROGRAM

10:00 – 10:30 | Powitanie gości i przedstawienie programu spotkania

10:30 – 11:15 | Cyfrowy Uczeń: Jak Google for Education wspiera Nowoczesną Edukację? Paweł Czerwony, Google for Education

W dobie cyfrowej transformacji edukacja nie pozostaje w tyle. Narzędzia Google for Education rewolucjonizują sposób, w jaki uczniowie uczą się, nauczyciele nauczają, a szkoły funkcjonują. „Cyfrowy uczeń” to nie tylko osoba korzystająca z technologii, ale osoba, która aktywnie kształtuje swoją edukację, wykorzystując dostępne narzędzia. Podczas sesji przedstawimy konkretny przykład szkoły, która z powodzeniem wdrożyła narzędzia Google for Education i osiągnęła wymierne korzyści w zakresie zaangażowania uczniów, wyników nauczania i efektywności pracy nauczycieli.

11:15 – 12:00 | EDU 360 – kompleksowy system wsparcia edukacji i Program Skills for Innovation – Konrad Wierzchowski i Paweł Paszkowski, Dell Technologies

Podczas wykładu omówiony zostanie program EDU 360, czyli kompleksowy system wsparcia edukacji oraz globalny program firmy Intel dedykowany nauczycielom Skills for Innovation. Dodatkowo przedstawimy innowacyjne urządzenia Dell Technologies z systemem Chrome OS przeznaczone dla szkolnictwa. Dowiecie się, w jaki sposób program rozwija umiejętności z zakresu sztucznej inteligencji u młodych osób, a urządzenia Dell Technologies zapewniają bezpieczne i łatwe środowisko nauki. Posłuchacie o tym, w jaki sposób Dell Technologies wspiera edukację poprzez innowacyjne rozwiązania i programy, które pomagają młodym ludziom rozwijać umiejętności AI i wykorzystywać technologię w edukacji.

12:00 – 12:30 | Przerwa kawowa

12:30 – 13:15 | Interdyscyplinarna Pracownia STEAM: Integracja Nowoczesnych Technologii w Edukacji Marta SzłapkaPM vCloudPoint, ProData

W erze dynamicznego rozwoju technologii edukacja wymaga nowego podejścia, które łączy naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę (STEAM) w jeden spójny oraz interdyscyplinarny model nauczania. Celem prezentacji jest wyposażenie nauczycieli i dyrektorów szkół w wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą na skuteczne wdrożenie nowoczesnych technologii w pracowniach STEAM.

Skupimy się na omówieniu tworzenia i organizacji interdyscyplinarnej pracowni STEAM, w której wykorzystane zostaną takie narzędzia jak robotyka, monitory dotykowe, komputery oraz oprogramowanie wspomagające proces nauczania. Uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie integrować te technologie, aby wspierały rozwój kreatywności, innowacyjnego myślenia oraz umiejętności praktycznych u uczniów.

13:15 – 14:00 | PTI – SIS Kreatywność w Edukacji: Jak Wykorzystać Canvę do Tworzenia Atrakcyjnych Treści Szkolnych? Beata Chodacka, Przewodnicząca Sekcji Informatyki Szkolnej PTI, Canvassadorka

Podczas wykładu zostaną przedstawione praktyczne sposoby wykorzystania Canvy w edukacji. Omówione zostaną możliwości, jakie to narzędzie oferuje nauczycielom i uczniom w zakresie tworzenia materiałów wizualnych, takich jak grafiki, prezentacje i plakaty. W szczególności zaprezentowane będą sposoby, w jakie Canva może wspierać proces dydaktyczny, angażować uczniów oraz ułatwiać przygotowywanie atrakcyjnych treści edukacyjnych.  Ponadto uczestnicy poznają, jak uzyskać darmowy dostęp do Canvy dla szkół poprzez Zintegrowaną Platformę Edukacyjną. Wykład będzie również okazją do zapoznania się z przykładami inspirujących zastosowań Canvy, które mogą pomóc w efektywnym zarządzaniu treściami wizualnymi w codziennej pracy nauczycieli i dyrektorów.

14:00 – 14:15 | Przerwa kawowa

14:15 – 15:00 | „Jak wykorzystać AI w pracy nauczyciela i specjalisty?” – Zyta Czechowska, (Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl)

Podczas wykładu zostaną omówione praktyczne sposoby wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) w edukacji i terapii. Przedstawione zostaną narzędzia oparte na AI, które mogą usprawnić proces nauczania, wspierać proces oceniania i monitorowania postępów uczniów, ale także ułatwić pracę specjalistów w zakresie konstruowania dostosowań wymagań edukacyjnych, spersonalizowanych materiałów i indywidualizacji pracy.

Ponadto nauczyciele poznają korzyści i wyzwania związane z wprowadzaniem technologii AI do środowiska szkolnego oraz podzielę się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi integracji sztucznej inteligencji w codzienną pracę dyrektorów przedszkoli i szkół w kontekście promocji, ale także usprawnienia organizacji pracy.

15:00 – 15:30 | Modułowe e-podręczniki jako przykład narzędzia wspomagającego tworzenie środowiska uczenia się – Dr Adam Gogacz, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie

Modułowe e-podręczniki są oparte na konstruktywistycznej koncepcji uczenia się. Są skonstruowane w taki sposób, aby nie tylko wspomagać nauczyciela w działaniu, ale przede wszystkim aby obudzić motywację i ciekawość ucznia do poznawania świata i konstruowania spójnej wiedzy o tym, co nas otacza.

Wystąpienie zaprezentuje modułowe e-podręczniki, ich koncepcję, strukturę, możliwości i szanse.

15:30 – 16:00 | Zakończenie konferencji, rozmowy w kuluarach.

ZAPRASZAMY!

Zobacz też

Dyrektor 4.0 we współczesnej szkole

Dyrektor 4.0 we współczesnej szkole

Zobacz więcej