Case Study: Nowoczesna edukacja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cerekwicy dzięki firmie ProData

Stanowiąca wzór i inspiracje placówka powstała raptem w 18 miesięcy, a jej budowie i organizacji od początku przyświecała jedna zasada – nowoczesność. Nie można jednak zapominać, że do stworzenia innowacyjnego miejsca pracy i nauki, niezbędni są przede wszystkich ludzie z wizją, ambicjami oraz otwartością na wsparcie kształcenia przez nowoczesne technologie.

Dyrekcja szkoły poradziła sobie z dobrem zespołu wyśmienicie, dlatego też firma ProData zrobiła wszystko, aby rozwiązania IT poszły w parze z kadrą i we współpracy z Dell Technologies dostarczyła do szkoły w sumie 47 komputerów typu All in One model Dell Optiplex 7470 w konguracji z procesorem i5, pamięcią RAM 16GB, dyskiem SSD 512GB, z systemem operacyjnym Windows 10 Professional Edu oraz gwarancją Next Business Day 4 lata. Nowocześnie wyglądające, duże (23,8”) ekrany InfinityEdge wdrożonych jednostek zapewniają użytkownikom maksymalny komfort pracy oraz stanowią ozdobę szkoły tworząc idealną kompozycję z nowoczesną architekturą i wnętrzem budynku.

Tak nowoczesna i wydajna infrastruktura wspaniale urozmaica formy przekazu w szkolnictwie, a sama obecność i dostępność naszego sprzętu:
• zwiększa zaangażowania uczniów w interaktywne ćwiczenia i sprawdzanie wiedzy swojej oraz tej dostępnej w Internecie;
• w wielu przypadkach umożliwia najmłodszym uczniom pierwszy dostęp do komputera, dzięki czemu uczą się poprzez zabawę, a przy tym są całkowicie bezpieczne w wirtualnym świecie, gdyż są pod stałą opieką nauczyciela prowadzącego;
• wspiera uczniów w zdobywaniu wiedzy, daje większą motywację do nauki oraz poprawia jej efektywność;
• usprawnia pracę administracji i nauczycieli, którzy zyskują możliwość szybszego przygotowywania materiałów dydaktycznych.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że po zrealizowanym wdrożeniu placówka nie jest pozbawiona wsparcia. Maciej Ciesielki, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cerekwicy zaznacza, że jest w stałym kontakcie z firmą ProData i na bieżąco przekazuje informacje o projektach na doposażenie szkół, w których można wziąć udział.

Dyrekcja nie spoczywa na laurach i wraz z wypróbowanym partnerem, firmą ProData, będzie stale unowocześniała i ulepszała środowisko technologiczne, które pomoże ich uczniom wejść w życie z wiedzą i umiejętnościami, których potrzebują.

Zobacz też

EduDay Microsoft dla Edukacji w Koninie<br>odbyły się 28 listopada

EduDay Microsoft dla Edukacji w Koninie
odbyły się 28 listopada

Zobacz więcej
Konkurs DevOps Ninja!

Konkurs DevOps Ninja!

Zobacz więcej