Podcast DELL EDU: O magicznym świecie książek, Wypożyczalni Skrzydeł i budowaniu relacji z uczniami

Zapraszamy do obejrzenia 10 odcinka podcastu, w którym gościem Konrada Wierzchowskiego, CEE Client Solution Education Lead z Dell Technologies była Iwona Pietrzak-Płachta, nauczycielka-bibliotekarka, wyróżniona tytułem Nauczyciela Roku 2022

Iwona Pietrzak-Płachta jest twórczynią Wypożyczalni Skrzydeł – biblioteki szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie. 

Za stworzenie w podlubelskiej szkole wyjątkowej biblioteki i centrum szkolnego życia oraz wdrażanie korczakowskich idei została uhonorowana w 2022 r. nagrodą im. Janusza Korczaka.

Wielokrotna laureatka konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa”: wyróżnienie za rok 2019, III miejsca w Polsce za rok 2020 i ponowne wyróżnienie w roku 2021.

Zaraża swoimi pomysłami na czytanie podczas konferencji i spotkań metodycznych dla bibliotekarzy i humanistów. O sobie mówi, że zamiast książek wypożycza skrzydła, na których szybuje ze swoimi czytelnikami do książkowych krain. Obala stereotypy, że czytanie to zajęcie statyczne i potrafi sprawić, że dzieci o różnych temperamentach czują, że czytanie ma moc.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

< Wróć do wszystkich wpisów