Skills for Innovation - poznaj świat nieskończonych możliwości!

Program Skills for Innovation to globalny program skierowany do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych chcących wprowadzić na swoich zajęciach elementy wykorzystujące nowoczesne technologie, rozwijające u uczniów kompetencje przyszłości. Program ma na celu pomóc uczniom wypracować sposób myślenia oraz umiejętności niezbędne w stale zmieniającym się świecie.

Program Skills for Innovation zawiera gotowe do użycia zestawy materiałów, wykorzystujące najnowsze technologie i dostosowane do rzeczywistych warunków w codziennych środowiskach uczenia się. Program opiera się o rosnącą bibliotekę scenariuszy zajęć z różnych przedmiotów, przygotowanych w taki sposób, aby skutecznie i ciekawie zintegrować umiejętności innowacyjne z istniejącym programem nauczania.

Bezpłatna baza scenariuszy, dostępna na platformie Skills for Innovation, ma na celu wspierać edukatorów w prowadzeniu przedmiotów programowych oraz udostępnić im do tego konkretne narzędzia. Każdy ze scenariuszy zajęć zakłada około dwugodzinne zajęcia oraz zawiera rozbudowane zasoby, które przydatne będą do przygotowania i przeprowadzenia zajęć z przedmiotów STEAM, humanistycznych i językowych.

Platforma daje również możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z innymi edukatorami biorącymi udział w programie a także umożliwia odbycie szkoleń na platformie i zdobycie certyfikatu potwierdzającego ukończenie poszczególnych kursów i poziomów.

Zamień tradycyjne zajęcia w zupełnie nowe doświadczenie. Podejmij wyzwanie i zapewnij swoim uczniom wyjątkowe, angażujące i rozwijające możliwości nauki w nowoczesnym środowisku!

Program

Odbiorcy

Nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Zajęcia są podzielone na różne obszary tematyczne oraz poziomy edukacyjne, dzięki czemu nauczyciele mogą wybrać treści, które pasują do ich obszarów specjalizacji oraz poziomu zaawansowania uczniów.

Cele

Możliwość tworzenia opartych na technologii doświadczeń edukacyjnych, które budują umiejętności przyszłości.

Nabycie przez uczniów umiejętności: tworzenia, oceny i analizy (umiejętności poznawcze wyższego rzędu).

Rozwijanie innowacyjnego sposobu myślenia uczniów.

Umiejętności

Umiejętność abstrakcyjnego, twórczego i logicznego myślenia.

Wykorzystanie technologii na zajęciach.

Rozwija umiejętności kluczowe do podejmowania przez uczniów zawodów przyszłości.

Jak zakwalifikować się do programu
Skills for Innovation?

1. Wejdź na stronę: www.skillsforinnovation.intel.com

2. Kliknij „Register” w prawym górnym rogu i wpisz unikalny kod dostępu „DELLSFI”.

3. Uzupełnij swoje dane.

4. Potwierdź rejestrację za pomocą maila, który został podany podczas rejestracji.

5. Zaloguj się na platformę, pobierz bezpłatne scenariusze zajęć i poznaj świat nieskończonych możliwości!

6. Uczestnicz w szkoleniach pogłębiających wiedzę i zdobądź certyfikat.